Radwańska odpadła z US Open!

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska odpadła w III rundzie US Open. Polka przegrała z Madison Keys z USA 3:6, 2:6.

Radwańska nie poradziła sobie z ofensywnym tenisem proponowanym przez Keys. Amerykanka uderzała mocno i płasko. Kilkukrotnie popisywała się świetnym serwisem. W dodatku Radwańska była nieskuteczna. W pierwszej partii nie wykorzystała aż ośmiu okazji do przełamania. Lepsza była Keysa, która po kapitalnych returnach zdobyła dwie piłki setowe w dziewiatym gemie. Wykorzystała już pierwszy, bo Radwańska w trakcie dłuższej wymiany trafiła w siatkę.

W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Radwańska nie radziła sobie z bombami posyłanymi przez Keys. Amerykanka wygrała aż pięć gemów z rzędu. Zwycięstwo w całym meczu zapewniła sobie dzięki mocnemu uderzeniu, które wymusiło błąd Radwańskiej.

Mecz trwał tylko 69 minut. Keys posłała siedem asów serwisowych. Radwańskiej taka sztuka nie udała się ani razu. Amerykanka skończyła 30 piłek, Polka tylko pięć.

Keys będzie mogła po raz trzeci w obecnym sezonie awansować do ćwierćfinału imprezy wielkoszlemowej. Będzie to jednak arcytrudne zadanie, bo musi pokonać Serenę Williams. Starająca się w Nowym Jorku o Klasycznego Wielkiego Szlema Amerykanka pokonała już zdolną rodaczkę w półfinale tegorocznego Australian Open.
Źródło: sportowefakty.wp.pl