Radwańska ograła Wozniacki i ma ćwierćfinał w Wuhan!

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Wozniacki w 1/8 finału turnieju WTA w Wuhan.

Tylko pierwszy set był w miarę wyrównany - jeśli można tak określić stan, w którym Radwańska objęła prowadzenie aż 4:0. Krakowianka przełamała rywalkę już w drugim gemie, potem powtórzyła tę sztukę w czwartym. Wreszcie Wozniackizdobyła gema, potem poprosiła o przerwę medyczną i wówczas to ona zaprezentowała kibicom podobną serię - doprowadziła do remisu 4:4, ale na więcej nie było jej stać. Polka wygrała dwa kolejne gemy i całego seta.

W drugiej partii Wozniacki zaczęła od przełamania, ale potem, przy stanie 2:2, nagle jakby się zatrzymała. Nie zdołała ugrać już ani jednego gema i oddała seta rywalce 2:6.

Tym samym Radwańska zapewniła sobie udział w ćwierćfinale. W następnym meczu zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową, która rozstawiona jest z numerem 9.