Radwańska w 1/8 finału turnieju w Montrealu

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Premier na twardych kortach w Montrealu. Nasza najlepsza tenisistka wygrała z Rumunką Moniką Niculescu 6:1, 7:5.

Radwańska na korcie była bardzo pewna. Zademonstrowała kombinacyjną grę i wiele precyzyjnych zagrań. W pierwszym secie nie dała rywalce żadnych szans i pewnie wygrała 6:1.

Więcej emocji było w drugiej partii. Od stanu 1:1 pięć gemów z rzędu zakończyło się przełamaniem. Tę passę przerwała Niculescu, która objęła prowadzenie 5:3. Niedługo później, przy stanie 5:4, miała nawet trzy piłki setowe, ale Radwańska się obroniła. W końcówce nie dała już Rumunce żadnych szans. Wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Polki w Montrealu będzie Anastazja Pawliuczenkowa z Rosji. Dotychczas obie tenisistki mierzyły się sześć razy. Radwańska wygrała cztery z tych spotkań.
Źródło: sport.pl