Radwańska w III rundzie w Indian Wells

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju WTA Indian Wells. Polka wygrała z Sarą Sorribes Tormo z Hiszpanii 6:3, 6:4.

Wynik sugeruje łatwe zwycięstwo Radwańskiej. To jednak mylne wrażenie, bo młoda Hiszpanka zawiesiła poprzeczkę dość wysoko. W dodatku spotkanie toczyło się w iście tropikalnym upale - temperatura przekraczała nawet 35 stopni.

Niedoświadczona Sorribes Tormo grała nieźle, ale na szczęście nie zawsze wykorzystywała swoje szanse. Tak było choćby w trzecim gemie otwierającej partii. Hiszpanka prowadziła wówczas 40:0, ale Radwańska wyszła z trudnej sytuacji. Chwilę później Polka przełamała rywalkę i mogła kontrolować grę. Pierwszego seta wygrała 6:3.

W drugim secie Radwańska szybko przełamała rywalkę i przejęła inicjatywę na korcie. To wystarczyło, by wygrać tę partię 6:4. Mecz zakończyła drugim meczbolem.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Shuai Pen z Chin.
Źródło: sport.tvp.pl