Radwańska w IV rundzie US Open! Pewne zwycięstwo Polki

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska w dwóch setach - 6:2, 6:3 - pokonała Caroline Garcię i awansowała do czwartej rundy US Open.

Początek pojedynku to odważna gra rywalki i błędy naszej zawodniczki. Francuzka prowadziła 2:1, ale tylko na tyle było ją stać w pierwszej partii. Potem na korcie rządziła niepodzielnie polska tenisistka. Radwańska z czasem coraz lepiej serwowała, a przeciwniczka popełniała błąd za błędem. Polka wygrała pięć kolejnych wymian i całego seta 6:2.

Druga odsłona to błyskawiczne prowadzenie naszej zawodniczki. Po kilku minutach było 3:0, a obraz gry wiele się nie zmieniał. Czwarta rakieta świata grała pewnie, a niżej notowana rywalka wciąż popełniała mnóstwo błędów. Kiedy wydawało się, że Radwańska odniesie łatwe zwycięstwo, Francuza zdołała wygrać dwa kolejne rozdania, zbliżając się do naszej zawodniczki.

W kolejnych minutach rywalizacja na korcie nie była już tak jednostronna. Tenisistka z Francji poprawiła grę i zdołała wygrać jeszcze jednego gema, a w pozostałych sprawiła sporo kłopotów Polce. Agnieszka Radwańska ostatecznie zwyciężyła jednak 6:3, a pojedynek z Caroline Garcią zakończyła w dwóch setach.