Radwańska w półfinale turnieju w Pekinie! Polka zmiotła rywalkę!

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska pokonała Jarosławę Szwiedową w dwóch setach - 6:1, 6:2 - i awansowała do półfinału turnieju WTA w Pekinie.

W pierwszym secie Polka nie dała najmniejszych szans rywalce. Tenisistka z Kazachstanu zdołała przełamać naszą zawodniczkę jedynie w pierwszym rozdaniu i to było na tyle. W kolejnych minutach pojedynku Radwańska grała koncertowo, a przeciwniczka popełniała błąd za błędem. Polka po trochę ponad trzydziestu minutach gry wygrała gładko ze Szwiedową 6:1.

Druga odsłona przebiegała według podobnego scenariusza. Tenisistka z Kazachstanu była dla Radwańskiej równorzędną rywalką tylko na początku seta. Szwiedowa zdołała wygrać dwa gemy. Od stanu 2:2 na korcie rządziła niepodzielnie Polka. Nasza zawodniczka wygrała cztery kolejne wymiany i pokonała przeciwniczkę 6:2.

Agnieszka Radwańska awansowała tym samym do półfinału turnieju WTA w Pekinie. Tam zmierzy się z Eliną Switoliną.
Źródło: sportowefakty.wp.pl