Radwańska w półfinale turnieju w Sydney

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA Premier w Sydney. Polka wygrała z Ying-Ying Duan 6:3, 6:2.

Spotkanie zaczęło się źle dla Radwańskiej - już w pierwszym gemie została przełamana przez Chinkę. Nasza najlepsza tenisistka z nawiązką odrobiła straty w kolejnych odsłonach. Wygrała trzy gemy z rzędu. Choć Polka była zdecydowanie lepsza, to szybko straciła tę przewagę. Chinka wygrała dwa kolejne gemy i doprowadziła do stanu 3:3. Od tego momentu Radwańska dominowała na korcie. Polka wykorzystywała liczne niewymuszone błędy Duan i ostatecznie wygrała 6:3.

Drugiego seta Radwańska rozpoczęła od czterech wygranych gemów. Duan punkt zdobyła dopiero dzięki zwycięstwie w swoim gemie serwisowym. Nie była jednak w stanie zagrozić Polce w perspektywie całego seta. Nasza zawodniczka wygrała 6:2.

Półfinałową rywalką Radwańskiej będzie Barbora Strycova z Czech. Mecz zostanie rozegrany w czwartek rano czasu polskiego.
Źródło: sportowefakty.pl