Radwańska w półfinale turnieju w Tiencin

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska pokonała Jelizawietę Kuliczkową w setach 7:6(3), 6:2 i awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Teincin.

Pierwszy set należał do bardzo zaciętych. Do wyniku 3:3 rywalizacja toczyła się gem za gem, raz lepsza była Polka, raz Rosjanka. Potem rywalka wygrała dwa kolejne gemy i odskoczyła naszej tenisistce. Jednak Polka ze stanu 3:5 wyszła obronną ręką i za moment zrobiło się 6:5. Kuliczkowa zdołała doprowadzić do remisu i o losach seta decydował tie-break. W nim lepsza okazała się Radwańska.

Drugi set nie miał już tak dramatycznego przebiegu. Tylko początek był zacięty - do stanu 3:2 dla Polki. Potem na korcie dominowała już tylko nasza zawodniczka, wygrywając drugą odsłonę 6:2.

W półfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z Karoliną Pliskovą.
Źródło: sportowefakty.wp.pl