Radwańska w trzeciej rundzie Australian Open!

Ostatnia aktualizacja: 20/01/16 10:40, Komentarzy: 5

8
5

Agnieszka Radwańska wygrała z Eugenie Bouchard z Kanady 6:4, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy Australian Open.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki dość spokojnie wygrywały gemy przy własnym podaniu. Jako pierwsza serwis rywalki przełamała Bouchard. Kanadyjka grała agresywnie, starała się wykorzystywać wszystkie okazje i atakowała z każdej piłki. Szóstego gema zakończyła świetnym stop-wolejem. Prowadziła wtedy 4:2.

Na szczęście Radwańska odrobiła część strat już w kolejnym gemie, w którym wykorzystała kilka błędów serwującej Bouchard. Chwilę później był już remis. Polka wyszła z trudnej sytuacji, bo jej rywalka miała już piłkę na przełamanie, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Coraz więcej zagrań Kanadyjki lądowało na aucie. Pomogło to wygrać Radwańskiej cztery gemy z rzędu i całego pierwszego seta. 6:4 dla Polki.

Na początku drugiej partii Radwańska kontynuowała dobrą passę. Najpierw przełamała Bouchard, a później zwyciężyła przy własnym serwisie. Kanadyjka jednak nie odpuszczała - trzeciego gema wygrała do zera. Na wiele więcej nie było jej jednak stać. Urwała Radwańskiej jeszcze jednego gema, ale przewaga Polki na korcie w Melbourne była zdecydowana. Kilka razy popisała się znakomitymi zagraniami. Choćby przy ostatniej piłce czwartego gema, gdy najpierw znakomicie zagrała w defensywie, a po chwili zdobyła punkt.

W ósmym gemie Polka przegrywała już 0:40, ale nawet taką sytuację potrafiła odwrócić na swoją korzyść i przekuć w zwycięstwo w całym meczu. Ostatecznie Radwańska drugiego seta wygrała 6:2 i bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy Australian Open.
Źródło: sport.pl