Rajd Dakar: Małysz najlepszy z Polaków

Sebastian Loeb wygrał drugi etap Rajdu Dakar. Najlepszy z Polaków - Adam Małysz - był 15.

Wczorajszy etap rajdu został odwołany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Dzisiejszy etap organizatorzy musieli skrócić - zawodnicy pierwotnie mieli pokonać 510 kilometrów, tymczasem linię mety przekroczyli już na 387 kilometrze.

Drugi etap wyścigu wygrał Sebastian Loeb, choć na pierwszym punkcie pomiarowym prowadził Czech Martin Prokop.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Adam Małysz, który ukończył zawody na 15 pozycji. Niewiele gorzej wypadł Jakub Przygoński, który plasował się na 17 miejscu. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zakończyli wyścig na 24 lokacie.

W rywalizacji quadów Rafał Sonik zajął 6 miejsce, a Kuba Piątek był trzydziesty szósty. Jako pierwszy linię mety przekroczył Chilijczyk Ignacio Casale.