betclic

Ranieri: Angielski futbol nie jest w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 01/07/16 15:18, Komentarzy: 1

0
1
Fot. daykung/Shutterstock

Claudio Ranieri, menedżer Leicester City, ocenił występy reprezentacji Anglii oraz Włoch na Euro 2016.

Anglicy pożegnali się z mistrzostwami w 1/8 finału, sensacyjnie ulegając Islandii. Włoski szkoleniowiec stwierdził jednak, że nie oznacza to, iż tamtejszy futbol znajduje się w kryzysie.

- Angielski futbol nie jest w kryzysie - zapewnił opiekun "Lisów" cytowany przez serwis goal.com.

- Ale minęło pięćdziesiąt lat, odkąd zdobyli ostatnie trofeum, a teraz nie potrafią walczyć o najwyższe cele na mistrzostwach Europy czy mundialach. To niewytłumaczalne - dodał.

Claudio Ranieri odniósł się następnie do gry reprezentacji Włoch na turnieju we Francji, która jutro w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami. 

- Włoski zespół rozgrywa świetne Euro. Mamy wspaniałego trenera i widać, że drużyna jest zjednoczona. Muszę pogratulować wszystkim chłopcom z kadry - powiedział 64-letni szkoleniowiec.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Junior starszy
elMaestro
Zarejestrowany od: 515 dni
Ilość komentarzy: 241
Oceny: +1899
Kibicuje:
Bayern Monachium Niemcy
02.07.2016 / 11:56:10
Angielski futbol nie jest w kryzysie. Angielski futbol od lat oparty jest na obcokrajowcach, a zawodnicy krajowi są tylko dodatkiem do większości drużyn i dlatego nie ma się co dziwić, że Anglia jako reprezentacja jest drużyną przeciętną. Problem polega na tym, że większość kibiców, szczególnie tych angielskich patrzy na swoją drużynę narodową przez pryzmat silnej ligi i oczekuje na każdym turnieju wielkich sukcesów. A jest to niestety niemożliwe, bo żeby wygrywać, to trzeba mieć jakość, której Anglikom od dawna brakuje.