Ranieri o Wasilewskim: Czasami lepiej zachować zimną krew

Pal2iyawit/Shutterstock
Leicester City przegrało wczoraj z Chelsea 2:4 w meczu Pucharu Ligi Angielskiej, a jednym z winowajców porażki był Marcin Wasilewski. Claudio Ranieri broni jednak swego obrońcy.

Polak pojawił się na boisku od pierwszej minuty i w pierwszej połowie wszystko układało się po jego i jego kolegów z drużyny myśli. "Lisy" prowadziły już 2:0, a do szatni schodziły z wynikiem 2:1. Zaraz po zmianie stron doświadczony defensor zawinił jednak przy golu na 2:2, zbyt słabo wybijając piłkę. W 90 minucie w dodatku osłabił swój zespół, atakując Diego Costę łokciem, za co otrzymał czerwony kartonik. W dogrywce zawodnicy Antonio Conte nie dali już rywalowi szans, w ciągu pięciu pierwszych minut zdobywając dwie bramki. Na Marcina Wasilewskiego spadła fala krytyki za ten występ, ale w obronę wziął go menedżer mistrzów Anglii.

- Dobrze wiecie, że to agresywny piłkarz, a jego siła jest bardzo ważna. Czasami jednak w niektórych sytuacjach lepiej zachować zimną krew. Ale w porządku. Wasilewski jest tym człowiekiem, który daje naszej drużynie mnóstwo energii i to jest dobre - stwierdził Claudio Ranieri cytowany przez portal leicestermercury.co.uk.