Ranieri o Wasilewskim: Czasami lepiej zachować zimną krew

Ostatnia aktualizacja: 21/09/16 16:11, Komentarzy: 12

0
12

Leicester City przegrało wczoraj z Chelsea 2:4 w meczu Pucharu Ligi Angielskiej, a jednym z winowajców porażki był Marcin Wasilewski. Claudio Ranieri broni jednak swego obrońcy.

Polak pojawił się na boisku od pierwszej minuty i w pierwszej połowie wszystko układało się po jego i jego kolegów z drużyny myśli. "Lisy" prowadziły już 2:0, a do szatni schodziły z wynikiem 2:1. Zaraz po zmianie stron doświadczony defensor zawinił jednak przy golu na 2:2, zbyt słabo wybijając piłkę. W 90 minucie w dodatku osłabił swój zespół, atakując Diego Costę łokciem, za co otrzymał czerwony kartonik. W dogrywce zawodnicy Antonio Conte nie dali już rywalowi szans, w ciągu pięciu pierwszych minut zdobywając dwie bramki. Na Marcina Wasilewskiego spadła fala krytyki za ten występ, ale w obronę wziął go menedżer mistrzów Anglii.

- Dobrze wiecie, że to agresywny piłkarz, a jego siła jest bardzo ważna. Czasami jednak w niektórych sytuacjach lepiej zachować zimną krew. Ale w porządku. Wasilewski jest tym człowiekiem, który daje naszej drużynie mnóstwo energii i to jest dobre - stwierdził Claudio Ranieri cytowany przez portal leicestermercury.co.uk.
21.09.2016 / 19:40:02
Ranieri go broni, bo wie że Costa to gbur i zasłużył na to by tak go potraktować.
stygmat
Zarejestrowany od: 93 dni
Ilość komentarzy: 176
Oceny: +1140
Chelsea Londyn Nantes Polska Motor Lublin
21.09.2016 / 20:57:34
:D Costa gbur i mruk bo nie przychodzi na prywatki !
maćko
Zarejestrowany od: 757 dni
Ilość komentarzy: 38
Oceny: +235
Chelsea Londyn Real Madryt Korona Kielce
21.09.2016 / 18:57:26
Dużo bardziej ważniejsza jest atmosfera jaką buduje w szatni niż jego obecna forma, podobnie jak to było z Pinto w FCB. Również w poprzednim sezonie grał mało, fakt że trener go broni mówi sam za siebie.
Ciotka Szkawranka
Zarejestrowany od: 680 dni
Ilość komentarzy: 381
Oceny: +1790
Borussia Dortmund FC Barcelona
21.09.2016 / 18:21:30
Niedobrze bo nie jest podstawowym piłkarzem Lester przez takie zagrywki raczej nie wskoczy do 1 składu
jebacMeczykiPL
Zarejestrowany od: 182 dni
Ilość komentarzy: 64
Oceny: -82
21.09.2016 / 18:06:22
/ -17
Wasyl już kończy tym meczem grę dla Leicester. Jest po prostu słaby. Wielki i ciężki - biega po boisku dosłownie jak załadowany żuk na torze formuły 1. Jego czas już minął. Ma farta bo i tak skosi grubą kasę za siedzenie na ławie. Szkoda tylko drugiego Polaka z Leicester. Kapustka wyraźnie marnuje tam swój talent. Chyba popełnił błąd odchodząc tak szybko z Polski do Premier League. Może inny trener dałby mu szansę w takim meczu jak wczoraj ale Ranieri jest słabym trenerem - mimo wszystko, iż Leicester zdobyło mistrzostwo. Kolejna sprawa - śmieszy mnie sadzanie na ławce podstawowych graczy na mecze pucharowe. Ataku Leicester wogóle nie było. W tym meczu powinien grać Mahrez albo Vardy - na pewno jeden z nich. To że Okazaki strzelił 2 gole to fenomen podobny do tego jak ich mistrzostwo w zeszłym sezonie.
kari17
Zarejestrowany od: 1391 dni
Ilość komentarzy: 436
Oceny: +3874
Manchester United Polska Portugalia Valencia Zawisza Bydgoszcz
21.09.2016 / 18:00:17
Szacun dla Wasyla za skasowanie Costy. ;)
21.09.2016 / 16:51:48
To chyba był już ostatni mecz Wasyla w Lester. Za każdym razem prawie jak dostaje szanse to zawala gola lub łapie głupie kartki.
bartekkamyk91
Zarejestrowany od: 901 dni
Ilość komentarzy: 1357
Oceny: +5793
Widzew Łódź Polska Real Madryt
21.09.2016 / 16:44:13
Prawda, oslabil druzyne, ale na jego miejcu widzac Coste zrobilbym to samo wyprostowana noga w jape ;) a potem zawiesili by mnie na 10 meczow hehe
RedPanda
Zarejestrowany od: 894 dni
Ilość komentarzy: 1035
Oceny: +5369
Dania Tottenham Hotspur Swansea City AFC Węgry Islandia Feyenoord Walia
21.09.2016 / 16:28:15
Wasilewski nic nie gra i meczów nie ogląda chyba, bo cwany małpiszon Costa go podpuścił i ten wyleciał z boiska. Ale się pewnie Ranieri wkurzył. Chociaż z drugiej strony bardziej na reszcie rozgrywek mogą się teraz skupić.
Justynafctg
Zarejestrowany od: 1531 dni
Ilość komentarzy: 264
Oceny: +1518
Anglia Niemcy Polska
21.09.2016 / 17:34:36
Problem w tym, że Costa go nie podpuścił ani nie sprowokował. No chyba, że do Wasilewskiego doszło, że jest gorszym piłkarzem niż Costa, bo w tym meczu Costa robił go jak chciał. Żeby coś skomentować to trzeba obejrzeć cały mecz a nie przeglądać meczyki i wysuwać daleko idące wnioski. Wasilewski zachował się jak debil w tej sytuacji i pewnie jeszcze dostanie dodatkowe mecze zawieszenia. Wystarczyło zderzyć się barkami i nie było by problemu. No ale jak ktoś nie myśli to potem rujnuje kolegom mecz :-)