betclic

Raport WADA: W Rosji tuszowano wyniki testów antydopingowych

Ostatnia aktualizacja: 18/07/16 16:50, Komentarzy: 2

0
2
Fot. lazyllama/Shutterstock

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zleciła opracowanie raportu na temat rosyjskiej afery dopingowej kanadyjskiemu prawnikowi, Richardowi McLarenowi. Jego treść jest druzgocąca dla rosyjskiego sportu.

"Laboratorium w Moskwie, którego działania nadzorowało państwo, chroniło rosyjskich sportowców będących na dopingu; z kolei laboratorium w Soczi opracowało jedyną w swoim rodzaju metodę podmieniania próbek, dzięki czemu sportowcy na dopingu mogli uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich; Ministerstwo Sportu zaś narzucało, kontrolowało oraz nadzorowało wszelkie działania związane z manipulowaniem wynikami testów antydopingowych lub podmienianiem próbek, przy czynnym udziale Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), organizacji opiekującej się reprezentantami Rosji podczas zawodów (CSP) oraz wspomnianych laboratoriów w Moskwie i Soczi" - brzmi podsumowanie raportu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Z raportu jasno wynika, że w Rosji na szeroką skalę tuszowano stosowanie dopingu przez tamtejszych sportowców podczas igrzysk olimpijskich w 2014 roku oraz innych mistrzostw organizowanych w kraju. 

Z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro wykluczeni zostali już rosyjscy lekkoatleci. 
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Gadocha59
Zarejestrowany od: 333 dni
Ilość komentarzy: 1226
Oceny: +7481
Kibicuje:
Polska
18.07.2016 / 17:02:43
Czy jeśli kogoś złapie się jak ukradł coś cennego to odbiera mu się te skradzione rzeczy czy nie? To jest banda przestępców z błogosławieństwem wszystkich najważniejszych organów tego zbrodniczego państwa.. Ciekawe czy będzie odwaga w organizacjach międzynarodowych aby ich wykluczyć ze sportowej społeczności na świecie?? oszukiwali w wielu dyscyplinach.. Fabryka nafaszerowanych mutantów.. Bydło w wielkim szambie..
Kapitan
Blackrist
Zarejestrowany od: 1666 dni
Ilość komentarzy: 3438
Oceny: +19573
Kibicuje:
Jagiellonia Białystok Polska
18.07.2016 / 18:36:55
Zgadza się. Ale co z tymi uczciwymi, bo takich kilku pewnie też się znajdzie...