betclic

Rasistowski atak na siatkarza

Ostatnia aktualizacja: 16/10/15 16:14, Komentarzy: 2

0
2
Fot. YouTube

Kiedy Francuzi pokonywali Serbów 3:1 w Mistrzostwach Europy, jeden z zawodników "Trójkolorowych" nie przypuszczał, że zwycięstwo okaże się dla niego niezbyt miłe w skutkach.

Earvin Ngapeth otrzymał po tym spotkaniu obraźliwe wiadomości od jednego z serbskich kibiców. 

"Czarna małpo, życzę ci śmierci" - to tylko wybrane z wyzwisk i pogróżek krewkiego fana.Siatkarz wydał w tej sprawie oświadczenie, które zamieścił na swoim koncie na Facebooku. Pisze w nim: 

Jestem wstrząśnięty! Po naszym zwycięstwie nad Serbią otrzymałem obraźliwą wiadomość. Jestem pół-Kameruńczykiem, pół-Francuzem i jestem z tego dumny. Nigdy nie przestanę nosić niebieskich barw z dumą i honorem. Po tym meczu chciałem pokazać Wam momenty szczęścia i radości, ale dzisiejszego wieczoru nie jestem w stanie. Ten incydent jest zbyt poważny i pragnę podkreślić jak poważnym problemem jest rasizm. Jestem jednym z zawodników o afrykańskich korzeniach i będę walczyć do upadłego (cytat za: sport.pl)
Źródło: volleywood.net/sport.pl/własne
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
kitkas
Zarejestrowany od: 678 dni
Ilość komentarzy: 1601
Oceny: +14651
Kibicuje:
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Bayern Monachium Borussia Dortmund AS Roma Juventus Turyn Real Madryt FC Barcelona
16.10.2015 / 18:59:57
Niestety jest to nieuniknione ,takich ludzi jest już nie dużo ale są,margines który jest upośledzony i nie zna granic,przykre ale prawdziwe.
Kluczowy zawodnik
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 932 dni
Ilość komentarzy: 2806
Oceny: +8723
Kibicuje:
Manchester United Newcastle United Napoli Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
16.10.2015 / 18:07:12
normalnie na tych Bałkanach to samo bydło mieszka.