Ratujemy remis ze Szkotami! EURO blisko, rekord Lewego

Ostatnia aktualizacja: 08/10/15 22:43, Komentarzy: 16

0
16

W dramatycznych okolicznościach Szkocja zremisowała przed własną publicznością z Polską 2:2 (1:1) w meczu dziewiątej kolejki grupy D eliminacji piłkarskich Euro 2016.

Na Hampden Park w Glasgow podopieczni Adama Nawałki rozpoczęli znakomicie, bowiem już w trzeciej minucie gry Arkadiusz Milik kapitalnym podaniem znalazł w polu karnym Roberta Lewandowskiego i napastnik Bayernu spokojnym strzałem po ziemi pokonał Davida Marshalla. Lewandowski ustanowił tym samym kolejny rekord - strzelił gola już po 138 sekundach meczu i było to najszybsze trafienie w tych eliminacjach. Warto przypomnieć, że Polak jest też autorem najszybszego hat-tricka: na trzy trafienia przeciwko Gruzji potrzebował zaledwie 242 sekund.

Jeszcze w pierwszej połowie "biało-czerwoni" mogli podwyższyć, ale po składnej akcji całego zespołu pomylił się Jakub Błaszczykowski. Szkoci z minuty na minutę grali coraz lepiej i tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu w samo okienko Łukasza Fabiańskiego zaskoczył Matt Ritchie.

Najlepszy na murawie pomocnik AFC Bournemouth po zmianie stron zaliczył także asystę przy trafieniu Stevena Fletchera. Napastnik Sunderlandu nie dał szans Fabiańskiemu precyzyjnym i efektownym strzałem w długi róg z narożnika pola karnego.

Polacy szukali jeszcze wyrównującego trafienia, ale wyraźnie brakowało im pomysłu na sforsowanie ambitnie walczącej defensywy rywali. Dwa uderzenia z dystansu Grzegorza Krychowiaka nie sprawiły już problemy Marshallowi. Remis uratował dopiero w doliczonym czasie gry Lewandowski, który po kuriozalnym rzucie wolnym skierował piłkę do siatki z niespełna metra.

W drugim meczu naszej grupy Irlandia wygrała u siebie z Niemcami. Polacy w niedzielę z Irlandią w Warszawie zagrają o bezpośredni awans - wystarczy im remis (ale nie wyższy niż 1-1) lub wygrana.

* * * * * *

Szkocja - Polska 2:2 (1:1)
Bramki: Ritchie 45, S. Fletcher 62 - Lewandowski 3, 90+4

Szkocja: Marshall - Hutton, Martin, Hanley, Whittaker - Brown, Fletcher (74 McArthur) - Forrest (84 Dorrans), Naismith (69 Maloney), Ritchie - S. Fletcher

Polska: Fabiański - Piszczek, Pazdan, Glik, Rybus (71 Wawrzyniak) - Krychowiak, Mączyński - Grosicki, Błaszczykowski (83 Olkowski), Milik (63 Jodłowiec) - Lewandowski

Sędziował: Viktor Kassai (Węgry)
Żółte kartki: Brown, Hutton - Rybus, Krychowiak.
09.10.2015 / 00:22:33
Akurat strzały Krychowiaka były naprawdę dobre i gdyby nie jednak WYSOKA klasa Marshalla, to zamiast 2-2 byłoby 4-2 dla nas
schnor25
Zarejestrowany od: 1532 dni
Ilość komentarzy: 1107
Oceny: +8596
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
08.10.2015 / 23:40:41
Pierwsza połowa bardzo dobra, aż do momentu straty bramki. W drugiej już nieco słabiej, mnóstwo walki w środku pola, jednak próbowaliśmy napierać na Szkotów do samego końca. I się udało. Tak jak Ritchie zdobył bramkę życia, tak i Nam szczęście dopisało w ostatniej minucie. Mimo straconych dwóch goli, obrona spisywała się więcej niż przyzwoicie. Nawet Piszczek nawiązał do tych lepszych czasów z BvB. Zaś największym zaskoczeniem dla mnie była gra Mączyńskiego. W pierwszej połowie dyrygował grą niczym wytrawny maestro. Lewy - jak zwykle się naharował - jak dla mnie klasa światowa. Można by o każdym mniej lub więcej ciepłych słów wypowiedzieć. Plus za granie piłką (szczególnie w pierwszej połowie) i za walkę do ostatnich sekund.
laola
Zarejestrowany od: 902 dni
Ilość komentarzy: 775
Oceny: +8351
Polska
08.10.2015 / 23:28:43
Nie ma co liczyć na to że pykniemy Irlandię 5-0, to będzie cholernie ciężki mecz ale gramy u siebie i kibice muszą zrobić piekło na Narodowym. Wierzę w zwycięstwo, bo przy remisie będziemy ocierać się o zawał serca.
Oceny: +4114
Manchester United Borussia Dortmund Juventus Turyn Ajax Amsterdam Widzew Łódź FC Barcelona
08.10.2015 / 23:14:54
Lewy zrobił to co powinien zrobić, lider i kapitan reprezentacji, czyli walczył bo inaczej ze Szkotami grać się nie dało tzn. nasi potrafili z nimi grać do 45min. ( prowadziliśmy 1:0, długo utrzymywaliśmy się przy piłce grając podaniami z czym Szkoci nie mogli sobie poradzić ) a to co było potem to kopanina, dużo walki, niedokładność i chaos, z którego wyłonił się Lewandowski i dał reprezentacji remis...................amen
nemrod51021
Zarejestrowany od: 1012 dni
Ilość komentarzy: 4367
Oceny: +27061
Wisła Kraków Polska Real Madryt
08.10.2015 / 23:14:24
Powiedzcie mi czy dobrze myślę: jeżelibyśmy zremisowali z Irlandią np 2:2 to mamy szansę pojechać na Euro jako najlepsza 3 drużyna ze wszystkich grup?
MajkiPGWCh04
Zarejestrowany od: 1531 dni
Ilość komentarzy: 1034
Oceny: +3989
CA Boca Juniors CA River Plate Hajduk Split Arsenal Londyn Aston Villa Everton Exeter City FC AS Monaco Nantes Bordeaux
08.10.2015 / 23:37:06
Niestety nie za bardzo. Przy wyłanianiu najlepszej drużyny spośród trzecich miejsc odejmowane są punkty z meczów z 6 drużyną w tabeli i w tym wypadku przed nami są na pewno Węgry i Ukraina.
Adamsky
Zarejestrowany od: 1479 dni
Ilość komentarzy: 3
Oceny: +46
08.10.2015 / 23:23:43
właśnie też nad tym się zastanawiam, wyjaśni ktoś???
klapaucyusz
Zarejestrowany od: 812 dni
Ilość komentarzy: 403
Oceny: +2061
Samoa Amerykańskie Wisła Kraków Polska
08.10.2015 / 23:44:40
Z tego, co widzę, marne szanse. Z trzeciego miejsca najprawdopodobniej awansują Węgrzy. Przypominam, że odlicza się punkty zdobyte z ostatnim zespołem z grupy - w tej sytuacji Polska ma ich 12, Węgry - 15. Może się zdarzyć, że Węgry awansują na drugie miejsce, i wtedy nie będą brane pod uwagę. Żeby jednak Polska awansowała z trzeciej pozycji, Rumunia musiałaby przegrać wyjazd z Wyspami Owczymi, a Ukraina - przegrać z Hiszpanią, a Węgry - przynajmniej zremisować wyjazd z Grecją. Pierwszy z tych warunków nie należy do bardzo prawdopodobnych ;) Pzdr.
klapaucyusz
08.10.2015 / 23:50:32
PS. Ale nawet wtedy Ukraina pewnie miałaby lepszy stosunek bramek od nas.
08.10.2015 / 23:07:34
Żadnego grania na remis. Tylko 3 punkty nas interesują. Żeby znów nie było nerwówki.
swojstas
Zarejestrowany od: 478 dni
Ilość komentarzy: 33
Oceny: +272
Legia Warszawa Polska
08.10.2015 / 23:07:03
Jutro wspomnimy komentarz Zimnocha "Panie Turek! Kończ pan ten mecz!" i przypieczętujemy awans do EURO! TAK BĘDZIE! WIERZĘ W TĘ KADRĘ, BO WALCZĄ DO KOŃCA!
dawidinho
Zarejestrowany od: 1063 dni
Ilość komentarzy: 7821
Oceny: +45748
Borussia Dortmund
08.10.2015 / 22:48:41
Z Irlandią to bedzie mecz jak na euro z Czechami takie same emocje a na końcu jeden wielki... oby nie licze na ten remis dajta z siebie wzystko