RB Lipsk wygrywa w Leverkusen. Szóste zwycięstwo z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 18/11/16 22:26, Komentarzy: 4

0
4

Bayer 04 Leverkusen przegrał u siebie z Rasen Ballsport Leipzig 2:3 (2:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na BayArena gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy to znakomite zagranie w pole karne Juliana Brandta wykończył z bliska Słoweniec Kevin Kampl. Trzy minuty później jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Austriak Julian Baumgartlinger i było 1:1.

"Aptekarze" odzyskali przewagę tuż przed przerwą. Turek Hakan Calhanoglu zagrał długą piłkę do Brandta i ten z ostrego kąta zaskoczył źle ustawionego Petera Gulacsiego. Węgierski bramkarz zrehabilitował się dziewięć po zmianie stron broniąc pewnie rzut karny wykonywany przez Calhanoglu.

Niespełna kwadrans później Szwed Emil Forsberg uderzeniem z dystansu doprowadził ponownie do wyrównania, a dziewięć minut przed końcem po dośrodkowaniu Skandynawa strzałem głową sukces przyjezdnym z Lipska zapewnił Willi Orban.

Dzięki szóstej z rzędu i ósmej wygranej w sezonie niepokonany dotąd beniaminek z Saksonii objął samodzielne prowadzenie w tabeli. "Aptekarze" doznali piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na ósmym miejscu w klasyfikacji.