Real prowadzi 3:0! Hat-trick Cristiano Ronaldo!

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt podejmuje Atletico na Santiago Bernabeu w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć w siódmej minucie. Daniel Carvajal wpadł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, piłkę odbił Jan Oblak, ale dobitka Karima Benzemy okazała się niecelna.

Chwilę później ta sztuka już się im udała. Autorem gola na 1:0 był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pokonał golkipera rywali po uderzeniu głową.

Podopieczni Zinedine Zidane'a podwyższyli prowadzenie w 73 minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył potężnie z piętnastego metra, nie dając szans Oblakowi na skuteczną interwencję.

Kilkanaście minut później Cristiano Ronaldo skompletował hat-tricka, trafiając do siatki Atletico po raz trzeci.

Składy obu drużyn:

Real Madryt: Keylor Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Isco, Ronaldo, Benzema

Atletico Madryt: Oblak; Lucas, Savic, Godín, Filipe; Saúl, Gabi, Koke, Carrasco; Griezmann, Gameiro