Real i Wolfsburg w ćwierćfinale LM! Szczęsny bronił świetnie, ale potem Ronaldo... [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08/03/16 22:35, Komentarzy: 16

16
16

Real Madryt i Wolfsburg to pierwsi ćwierćfinaliści tegorocznej Ligi Mistrzów.

Obie drużyny zrobiły wielki krok w kierunku awansu już podczas meczów wyjazdowych. Real pokonał wtedy Romę 2:0, Wolfsburg rozprawił się z Gent 3:2.

Tak, jak obie drużyny zgodnie wygrały pierwsze mecze, tak teraz... bezbramkowo je remisowały do przerwy. Choć trzeba przyznać, że w obu było ciekawie, na brak emocji nie narzekali zwłaszcza kibice w Madrycie. Królewscy stwarzali sobie mnóstwo okazji bramkowych, ale nie potrafili ich wykończyć. Pewnie bronił Wojciech Szczęsny. Polski golkiper uratował skórę swojej drużynie między innymi przy tej okazji Cristiano Ronaldo:

Trzeba też oddać rzymianom, że wyprowadzali bardzo dobre kontry - zwłaszcza sytuacja Edina Dżeko była na tyle klarowna, że goście mogli pokusić się o sensacyjne prowadzenie. Parokrotnie dobrze jednak wychodził Navas, skracając kąt nacierającym rywalom.

W drugiej połowie fani zobaczyli najpierw ogromne zamieszanie w polu karnym Romy, a zaraz potem akrobatyczne umiejętności Szczęsnego, który ponownie uchronił zespół przed utratą gola. Kolejne minuty upływały pod znakiem zastanawiania się, jakim cudem goście nadal nie prowadzą - Florenzi w wybornej sytuacji trafił w Navasa, ten popisał się jeszcze paroma świetnym interwencjami, a potem...

Potem swoje zrobił Cristiano Ronaldo. Przed polem karnym piłkę miał Modrić, rozszerzył grę podaniem na prawe skrzydło do wprowadzonego właśnie Lucasa Vazqueza, ten dośrodkowaniem poszukał Ronaldo, a Portugalczyk z kilku metrów wpakował piłkę do siatki obok rzucającego się Wojciecha Szczęsnego.

W tym momencie do awansu Roma potrzebowała trzech trafień i stało się jasne, że przy swojej (nie)skuteczności jej szanse zmalały praktycznie do zera.

Za chwilę okazało się, że faktycznie oscylują blisko zera. Znakomitą kontrę wyprowadził klub z Madrytu, znowu rozpoczął Modrić, Ronaldo wypuścił wbiegającego lewą stroną pola karnego Jamesa, ten z bardzo ostrego kąta znalazł miejsce i zmieścił futbolówkę w długim rogu bramki Szczęsnego. 2-0 pozbawiało rzymian jakichkolwiek nadziei.

Szczęśliwie dla gospodarzy zakończyło się również spotkanie w Wolfsburgu. Miejscowi wygrali 1-0 po bramce Schurrle w 74 minucie. Tym samym to "Wilki" oraz Real Madryt zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jutro kolejne spotkania, Zenit zagra z Benficą, zaś Chelsea podejmie PSG.