Real Madryt lepszy od beniaminka, gol Ronaldo

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt pokonał przed własną publicznością UD Las Palmas 3:1 (3:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu dziesiątej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie gry, kiedy Casemiro świetnym zagraniem znalazł w polu karnym Isco i ten z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi beniaminka.

Dziesięć minut później precyzyjne dośrodkowanie Marcelo wykorzystał Cristiano Ronaldo, który głową zdobył swojego ósmego gola w tym sezonie. Przyjezdni odpowiedzieli kontaktową bramką Hernana, ale dwie minuty przed przerwą mocnym uderzeniem w długi róg z ostrego kąta trzeciego gola dla "Blancos" zdobył Jese.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i niepokonani dotąd podopieczni Rafaela Beniteza odnieśli w ten sposób siódme zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu umocnili się na pozycji lidera tabeli. Beniaminek z Wysp Kanaryjskich doznał natomiast szóstej porażki i jest przedostatni w klasyfikacji.