Real Madryt pokonał Athletic Bilbao i został liderem

Ostatnia aktualizacja: 23/10/16 22:39, Komentarzy: 7

0
7

Real Madryt pokonał u siebie Athletic Bilbao 2:1 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Santiago Bernabeu gospodarze szybko objęli prowadzenie po płaskim strzale z pola karnego Francuza Karima Benzemy, ale osiemnaście minut przed przerwą wyrównał mocnym uderzeniem z kilku metrów Sabin Merino, który wykorzystał znakomite zagranie Javiera Eraso.

Po zmianie stron "Królewscy" byli stroną przeważającą, jednak długo nie potrafili przełożyć tego na wymierny efekt. Dopiero siedem minut przed końcem Gareth Bale dośrodkował precyzyjnie w pole karne i Alvaro Morata z bliska wpakował piłkę do siatki po niepewnej interwencji Gorki Iraizoza.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie wicemistrzowie Hiszpanii odzyskali pozycję lidera tabeli. Zespół z Kraju Basków doznał natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szóstym miejscu w klasyfikacji.