Real Madryt rozbił trzecioligowca z Leon

Oleh Dubyna/Shutterstock
W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla, Real Madryt pokonał trzecioligowy klub Cultural y Deportiva Leonesa 7:1.

Wynik spotkania otworzyło samobójcze trafienie Gianniego Zuiverloona już w 6. minucie. Później na dobre rozstrzelali się piłkarze Realu Madryt. Po dwa gole dla "Królewskich" zdobyli Marco Asensio i Alvarto Morata, a po jednym trafieniu dołożyli Nacho i Mariano Diaz Mejia.

Trzecioligowiec przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołał jeszcze zdobyć bramkę honorową. Jej autorem był Martinez Benjia, który wpisał się na listę strzelców w 83. minucie.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 30 listopada na Santiago Bernabeu w Madrycie.

* * * * * *

Cultural y Deportiva Leonesa - Real Madryt 1:7 (0:2)
Bramki: Benja 83 - Zuiverloon 6-samobójcza, Asensio 32, Morata 47 , Asensio 52, Morata 55, Nacho 68, Mariano 90+1.