Real pobił rekord Barcelony. 40 meczów bez porażki! Teraz czas na Juventus?

Shutterstock
Real awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla po tym, jak zremisował z Sevillą 3:3 (pierwszy mecz wygrał 3:0). Królewscy poprawili tym samym rekord Barcelony w liczbie kolejnych meczów bez porażki.

Wczorajszy rezultat był już czterdziestym z kolei spotkaniem, w którym Los Blancos schodzili z boiska niepokonani. Wynik był dość szczęśliwy, bo jeszcze w 82 minucie Real przegrywał dwoma bramkami, a wyrównanie przyszło dopiero wraz z trafieniem Benzemy w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Tym samym podopieczni Zinedine'a Zidane'a poprawili osiągnięcie Barcelony, która pod wodzą Luisa Enrique ustanowiła poprzedni hiszpański rekord meczów bez porażki. W zeszłym sezonie Blaugrania nie przegrała 39 kolejnych gier. Warto zaznaczyć, że tamtą passę przerwał... właśnie Real.

Kapitalna seria Królewskich trwa od kwietnia zeszłego roku. Na początku owego miesiąca Real uległ Wolfsburgowi w ćwierćfinale Lidze Mistrzów (odrobił straty w rewanżu). Później drużyna notowała już same zwycięstwa - 28 oraz remisy - 12. W grudniu pobił klubowy rekord z czasów Leo Beenhakkera, wynoszący 34 spotkania. Teraz "wykręcił" najlepszy wynik wśród klubów hiszpańskich.

Kolejny cel? 43 mecze bez porażki Juventusu Turyn, który swój klubowy rekord bez porażki ustanowił w sezonie 2011/2012 pod wodzą aktualnego trenera Chelsea, Antonio Conte.