Real pokonał Atletico po rzutach karnych! Puchar Ligi Mistrzów dla Królewskich! [VIDEO]

Puchar Ligi Mistrzów dla Realu Madryt. Zawodnicy Zinedine Zidane'a wygrali po rzutach karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry było 1:1.

To był mocny początek "Królewskich". Choć to rywale w pierwszych minutach byli agresywniejsi i jako pierwsi oddali celny strzał, to podopieczni Zinedine Zidane'a stworzyli sobie dużo niebezpieczniejsze sytuacje.

Najpierw z rzutu wolnego dośrodkowywał Gareth Bale, do piłki doszedł Casemiro, ale uderzając z trzeciego metra trafił prosto w Jana Oblaka.

Potem z drugiej strony boiska dośrodkowywał Toni Kross i tym razem piłka wpadła do siatki. Podanie Niemca przedłużył Gareth Bale, a futbolówkę do bramki wpakował Sergio Ramos.

W kolejnych minutach Atletico próbowało doprowadzić do remisu, ale zupełnie nie miało pomysłu na defensywę Realu. Najaktywniejszy w zespole Diego Simeone był Antoine Griezmann, lecz jego próby były albo zbyt słabe i Keylor Navas nie miał problemów ze złapaniem piłki, albo Francuz znajdował się na pozycji spalonej - groźny strzał z . Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już więcej bramek i to "Królewscy" do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Tymczasem już na początku drugiej połowy Atletico mogło odrobić straty. W 47 minucie faulowany w polu karnym był Fernando Torres. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Siedem minut później zawodnicy Diego Simeone znowu nie wykorzystali świetnej okazji do wyrównania. Zamieszanie w polu karnym zakończył minimalnie niecelnym strzałem Stefan Savić. Za moment niezłą sytuację miał Saul, lecz nie trafił w światło bramki.

Na dwadzieścia minut przed końcem przed doskonałą szansą stanął natomiast Karim Benzema. To powinno być 2:0, lecz Francuz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Janem Oblakiem. W odpowiedzi głową uderzał Fernando Torres, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później "Królewscy" znowu zmarnowali stuprocentową okazję. Po raz kolejny powinni prowadzić 2:0, a tymczasem... to Atletico doprowadziło do wyrównania. Keylora Navasa strzałem z najbliższej odległości pokonał Yannick Ferreira-Carrasco.

Za moment mogło być 2:1, ponieważ do piłki w polu karnym doszedł Fernando Torres. Hiszpański snajper uderzył jednak niecelnie. Swoją okazję mieli jeszcze piłkarze Realu, ale także nie potrafili umieścić piłki w siatce. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Regulaminowe 90 minut nie przyniosło zatem rozstrzygnięcia.

W dogrywce tempo gry nieco spadło. Jana Oblaka próbowali pokonać Cristiano Ronaldo oraz Gareth Bale, a po drugiej stronie bardzo aktywni byli Juanfran oraz Ferreira-Carrasco. Dodatkowe 30 minut również nie przyniosło rozstrzygnięcia. Potrzebne były zatem rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Zinedine Zidane'a - karnego nie strzelił Juanfran - i to oni sięgnęli po puchar Ligi Mistrzów.

* * * * * *
Real Madryt - Atletico Madryt 1:1 (1:1, 1:0), karne 5:3.
Bramki: Ramos 15 - Ferreira-Carrasco 79.
rzuty karne wykorzystane: Vazquez, Marcelo, Bale, Ramos, Ronaldo - Griezmann, Gabi, Saul.
rzuty karne niewykorzystane: Juanfran.

Real: Navas - Carvajal (52 Danilo), Ramos, Pepe, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos (72 Isco) - Bale, Benzema (77 Vazquez), Ronaldo.

Atletico: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis (109 Hernandez) - Saul, Gabi, Augusto Fernandez (46 Ferreira-Carrasco), Koke (116 Partey) - Torres, Griezmann.

Sędziował: Mark Clattenburg (Anglia).
Żółte kartki: Carvajal, Navas, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Torres, Gabi.