Real rozbił Celtę na wyjeździe i jest już blisko mistrzostwa

Javier Buckenmeyem/Shutterstock
Celta Vigo przegrała u siebie z Realem Madryt 1:4 (0:1) w zaległym meczu 21. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Balaidos najpierw dwukrotnie do siatki gospodarzy trafiał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kończył uderzeniami z dystansu i z pola karnego znakomite akcje i zagrania Isco.

Po zmianie stron kontaktowego gola dla grającej ostatnie pół godziny w osłabieniu drużyny z Galicji strzelił Szwed John Guidetti, ale odpowiedź "Królewskich" była natychmiastowa.

Zaledwie minutę później kapitalne podanie Brazylijczyka Marcelo w polu wykorzystał Karim Benzema i Francuz z bliska zdobył swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Rywali dobił jeszcze dwie minuty przed końcem płaskim strzałem przy słupku Niemiec Toni Kroos.

Dzięki piątej wygranej z rzędu podopieczni Zinedine'a Zidane'a wyprzedzili Barcelonę - trzy punkty przewagi - i objęli prowadzenie w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce zmierzą się z Malagą na wyjeździe. Zespół dowodzony przez Eduardo Berizzo doznał natomiast szóstej porażki z rzędu i pozostał na trzynastej pozycji w klasyfikacji.