Real rozbił Granadę i wyrównał rekord Barcelony

Christian Bertrand/Shutterstock
Real Madryt rozgromił przed własną publicznością Granada CF 5:0 (4:0) w pierwszym sobotnim meczu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division. "Królewscy" wyrównali tym samym rekord 39 spotkań bez porażki należący do Barcelony.

Po raz ostatni podopieczni Zinedine'a Zidane'a przegrali na początku kwietnia - porażka z Vfl Wolfsburg 0:2 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zwycięstwo z Granadą było 39 meczem z rzędu bez porażki. "Królewscy" wyrównali zatem rekord Barcelony z poprzedniego sezonu i wciąż go mogą pobić. Następnym rywalem Realu będzie Sevilla - rewanżowy pojedynek 1/8 finału Pucharu Króla.

Dzisiaj na Santiago Bernabeu jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie składne akcje gospodarzy kończył Isco, a jego trafienia przedzieliły bramki Francuza Karima Benzemy oraz Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał znakomite zagranie Marcelo i głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron efektowny sukces przypieczętował jeszcze Casemiro. Brazylijczyk świetnie zamknął dośrodkowanie od wprowadzonego w drugiej połowie Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza.

Dzięki dwunastej wygranej w sezonie niepokonani dotąd "Królewscy" umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Andaluzji doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal jest przedostatni w klasyfikacji.