Real Sociedad wygrał w Andaluzji i wyprzedził Atletico Madryt

imagestockdesign/Shutterstock
Real Betis Balompie Sevilla przegrał u siebie z Realem Sociedad San Sebastian 2:3 (1:2) w meczu otwierającym zmagania 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie przyjezdnym dał po dziewięciu minutach gry Bautista Orgilles Jon, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Wyrównał siedem minut później kapitalną przewrotką z pola karnego Algierczyk Aissa Mandi.

Dziesięć minut później kibice znów mogli oklaskiwać klasyczne hiszpańskie "golazo". Xabi Prieto fantastycznie przymierzył z dystansu i piłka wylądowała w samym "okienku".

Dwadzieścia minut po zmianie stron Ruben Castro dośrodkował przytomnie w pole karne i Paragwajczyk Antonio Sanabria ponownie odrobił straty zespołu z Andaluzji. Po kolejnych siedmiu minutach Xabi Prieto sprytnym strzałem głową w długi róg zapewnił ekipie z Kraju Basków cenne trzy punkty.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Hiszpanii wyprzedzili Atletico Madryt i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. "Verdiblancos" natomiast doznali dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czternastej pozycji w klasyfikacji.