Real Sociedad wygrał w Espanyolem Barcelona

Maxisport/Shutterstock
Espanyol Barcelona przegrał u siebie z Realem Sociedad San Sebastian 1:2 (1:1) w meczu otwierającym zmagania 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadi Cornella-El Prat prowadzenie przyjezdnym zapewnił dziewiętnaście minut przed przerwą Carlos Vela. Meksykanin wykorzystał kapitalne zagranie z głębi pola od Inigo Martineza i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Wyrównał niespełna dziesięć minut później Hernan Perez. Paragwajczyk w polu karnym rywali ograł dwóch obrońców i sprytnie skierował piłkę do siatki nad bramkarzem gości.

Szesnaście minut po zmianie stron na kapitalne uderzenie z dystansu zdecydował się Asier Illarramendi i zespół z Kraju Basków odzyskał prowadzenie. Dwukrotni mistrzowie Hiszpanii obronili korzystny wynik do końcowego gwizdka i po trzynastej wygranej w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli.

Katalońskie "Papużki" doznały natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na ósmej pozycji w klasyfikacji.