Real w finale Ligi Mistrzów! Przesądziła kapitalna akcja Benzemy i gol Isco [VIDEO]

Natursports/Shutterstock
Atletico Madryt pokonało w rewanżu Real Madryt 2:1. To "Królewscy" jednak zagrają w finale Ligi Mistrzów z Juventusem.

Podopieczni Diego Simeone rozpoczęli spotkanie bardzo odważnie i ofensywnie. Już w pierwszych kilkunastu minutach stworzyli sobie parę dobrych okazji do strzelenia gola. Gospodarze dopięli swego w dwunastej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę po uderzeniu głową zdobył Saul Niguez.

Chwilę później mieliśmy już 2:0. W polu karnym Fernando Torresa faulował Raphael Varane, a jedenastkę wykorzystał Antoine Griezmann.

Potem tempo meczu spadło, widzieliśmy więcej fauli niż sytuacji podbramkowych. Goście bramkę kontaktową zdobyli tuż przed przerwą. Kapitalną akcję po lewej stronie boiska przeprowadził Karim Benzema, minął defensorów Atletico, wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Kroosowi, uderzenie Niemca obronił jeszcze Jan Oblak, ale wobec dobitki Isco był już bezradny.

W drugiej połowie widzieliśmy już zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych. W 66 minucie gospodarze zmarnowali doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Najpierw strzał Carrasco wybił przed siebie Keylor Navas, a potem w kapitalny sposób obronił dobitkę Kevina Gameiro.

Zawodnicy Diego Simeone ostatecznie wygrali 2:1, ale w finale z Juventusem zagrają "Królewscy" - zwyciężyli w pierwszym spotkaniu z Atletico po trzech golach Cristiano Ronaldo.