Real wygrał z Osasuną w Pampelunie

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Osasuna Pampeluna przegrała u siebie z Realem Madryt 1:3 (1:1) w ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na El Sadar rozpoczęło się po myśli faworytów konfrontacji, bowiem po zagraniu od Karima Benzemy, swoją czternastą bramkę w sezonie zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Niespełna dziesięć minut później wyrównał Sergio Leon, który w sytuacji sam na sam zaskoczył Keylora Navasa techniczną podcinką.

Kłopoty "Królewskich" rozwiązał siedemnaście minut po zmianie stron Isco, który przebojową szarżą w polu karnym gospodarzy i skutecznym strzałem w długi róg, odzyskał prowadzenie przyjezdnym z Kastylii. Ich sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry technicznym strzałem nad bramkarzem Lucas Vazquez.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu i zarazem piętnastej w bieżących rozgrywkach jedenastokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy odzyskali pozycję lidera tabeli. Drużyna z Nawarry doznała natomiast piętnastej porażki w sezonie i nadal zamyka stawkę.