Rekordy reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 12/10/15 12:41, Komentarzy: 7

4
7

Reprezentacja Polski wygrała wczoraj z Irlandią 2:1 i zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Europy we Francji. Dla naszej drużyny te eliminacje są rekordowe z kilku względów.

O tym, że Robert Lewandowski wyrównał rekord pod względem liczby strzelonych goli w trakcie jednych eliminacji, już pisaliśmy. Oprócz tego najlepszym asystentem w tychże eliminacjach został Arkadiusz Milik - 6 asyst. A polska drużyna w ogóle zdobyła najwięcej bramek spośród wszystkich - 33 bramki. Uzyskała więc najwyższą średnią, jeśli chodzi o gole na spotkanie - 3,3.

Robert Lewandowski oddał największą liczbę celnych strzałów na bramkę rywala - 25. Także jego średnia - 1,3 gola na mecz - jest najwyższą w kwalifikacjach. Napastnik Bayernu zdobył również najszybszego hat-tricka w eliminacjach do Euro 2016 - w 3 minuty podczas drugiej połowy meczu z Gruzją u siebie. A reprezentacja Polski odniosła w nich najwyższe zwycięstwo - 8:1 z Gibraltarem na własnym stadionie.
Źródło: laczynaspilka.pl/uefa.com