Remis Ajaksu Amsterdam z Excelsior

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe z SBV Excelsior 1:1 (1:1) w niedzielnym meczu 27. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Stadion Woudestein na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 26. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a piłkę do własnej siatki skierował Kenny Tate. 21-letni obrońca niefortunnie interweniował po strzale Mike'a van Duinena i zmienił tor lotu futbolówki, która przeleciała obok bezradnego Andre Onany.

Goście doprowadzili do wyrównania niespełna sześć minut później. Hakim Ziyech dograł wzdłuż linii końcowej boiska, a Justin Kluivert bez najmniejszych problemów umieścił piłkę w pustej bramce.

Ajax zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Piłkarze z Amsterdamu mają na swoim koncie 62 punkty, z kolei SBV Excelsior zdobył do tej pory 23 "oczka" i znajduje się na piętnastej pozycji.