Remis Atletico z Athletikiem w Bilbao

Christian Bertrand/Shutterstock
Athletic Bilbao zremisował przed własną publicznością z Atletico Madryt 2:2 (1:1) w spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio San Mames na pierwszego gola w tym spotkaniu czekali zaledwie trzy minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Koke, któremu asystował Filipe Luis. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, a piłkę do bramki wpakował Lekue.

Po zmianie stron miejscowi objęli prowadzenie za sprawą gola Oscara de Marcosa, dla którego było to premierowe trafienie w obecnym sezonie. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu w końcowym fragmencie rywalizacji. Fernando Torres dograł wówczas do Antoine Griezmanna, a ten mocnym strzałem z dystansu pokonał Gorkę Iraizoza i ustalił wynik meczu.

Atletico Madryt zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Diego Simeone mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei Athletic Bilbao zdobył do tej pory sześć "oczek" mniej i znajduje się na siódmej pozycji.