Remis Bayeru Leverkusen z Werderem Brema

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayer 04 Leverkusen zremisował u siebie z Werderem Brema 1:1 w piątkowym meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Gola już w siódmej minucie strzelił Kevin Volland. W końcówce wyrównującą bramkę dla przyjezdnych zdobył doświadczony Claudio Pizarro.

W 90. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Wendell i miejscowi kończyli mecz w osłabieniu. W szóstej minucie doliczonego czasu gry mogli jednak zapewnić sobie zwycięstwo. Rzut karny zmarnował jednak Omer Toprak.

Podopieczni Tayfuna Korkuta po tym remisie zajmują 10. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 31 punktów. W następnej kolejce zagrają w Hoffenheim.

Natomiast zespół prowadzony przez Alexandera Nouriego plasuje się na 14. pozycji ze zdobytymi 26 „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie RB Lipsk.