Remis Borussii Moenchengladbach z Augsburgiem

FC Augsburg zremisował przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach 2:2 (0:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na WWK Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 33. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Raffael, który pokonał Marvina Hitza mocnym uderzeniem po podaniu Ibrahimy Traore.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. W 50. minucie do wyrównania doprowadził Alfred Finnbogason, który wykorzystał dośrodkowanie Paul Verhaegh. Chwilę później miejscowi wyszli na prowadzenie, a do siatki Yanna Sommera trafił Caiuby. Goście nie dali jednak za wygraną i po niespełna 120 sekundach na tablicy wyników ponownie był remis. Nico Elvedi dograł do Fabiana Johnsona, a ten strzałem z pierwszej bez przyjęcia wbił piłkę do bramki.

Borussia Moenchengladbach zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Andre Schuberta mają na swoim koncie 36 punktów, z kolei FC Augsburg zdobył do tej pory 25 "oczek" i znajduje się na trzynastej pozycji.