Remis Chievo z Sampdorią, dziewiąty gol Edera

Andrea 93, wikipedia
Piłkarze Chievo Werona zremisowali przed własną publicznością z Sampdorią Genua 1:1 (1:1) w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu jedenastej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi goście objęli prowadzenie już po ośmiu minutach gry, kiedy to po świetnym zagraniu Kolumbijczyka Carlosa Carbonero sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Eder. Dla Brazylijczyka z włoskim paszportem był t już dziewiąty gol w tym sezonie, dzięki któremu objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Na trafienie reprezentanta "Squadra Azzurra" miejscowi odpowiedzieli jedenaście minut przed przerwą. Riccardo Meggiorini dośrodkował precyzyjnie w pole karne i Roberto Inglese z kilku metrów nie dał szans bezradnemu Emiliano Viviano.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i po czwartym remisie w bieżących rozgrywkach "Latające Osły" są na dwunastym miejscu w tabeli, natomiast drużyna z portowego miasta z trzema punktami więcej zajmuje dziewiątą pozycję.