Remis Empoli z Torino. Skorupski obronił rzut karny! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Torino FC zremisowało na wyjeździe z Empoli FC 1:1 w niedzielnym meczu 23. kolejki włoskiej Serie A. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski, który w 55 minucie obronił rzut karny.

Goście prowadzili po strzale Andrei Belottiego. Wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy Manuel Pucciarelli. Po przerwie Skorupski obronił strzał z rzutu karnego Iago Falque.

W innym meczu Lazio Rzym wygrało na wyjeździe z Pescarą Calcio aż 6:2  Cztery gole dla gości strzelił Marco Parolo.

Drużyna ze stolicy była zdecydowanym faworytem spotkania na stadionie ostatniej drużyny ligowej tabeli. Potwierdziło się to w pierwszym kwadransie, kiedy dwie bramki zdobył Parolo.

Niespodziewanie później do głosu doszli gospodarze. Ahmad Benali strzelił kontaktowego gola. Wyrównać mógł Gianluca Caprari, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Do remisu tuż przed przerwą doprowadził jednak Gaston Brugman.

Po przerwie bramki zdobywali już tylko podopieczni Simone Inzaghiego. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Parolo, a po trafieniu zanotowali także Balde Keita oraz Ciro Immobile.

Drużyna ze Stadio Olimpico zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z 43 punktami na koncie. W następnej kolejce podejmie u siebie AC Milan. Pescara Calcio cały czas zamyka ligową tabelę ze zdobytymi dziewięcioma "oczkami".

Atalanta Bergamo pokonała Cagliari Calcio 2:0. Bartosz Salamon cały mecz spędził wśród rezerwowych gości.