Remis Herthy z Borussią, Piszczek nie grał

Ostatnia aktualizacja: 14/10/16 22:28, Komentarzy: 3

0
3

Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Herthą Berlin 1:1 w piątkowym meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

Goście prowadzili od 51. minuty po strzale Valentina Stockera. Gospodarze mogli wyrównać 77. minucie, ale Pierre-Emerick Aubameyang nie wykorzystał rzutu karnego. Trzy minuty później Gabończyk się zrehabilitował, trafiając z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Ousmane Dembele.

Zespół ze stolicy zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc dwa punkty do prowadzącego Bayernu Monachium, który swój mecz zagra w sobotę. Hertha w następnej kolejce zmierzy się z 1. FC Koeln.

W kadrze Borussii na spotkanie z Herthą zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Podopieczni Thomasa Tuchela zajmują trzecią lokatę, mając trzy "oczka" mniej od lidera. 22 października zmierzą się na wyjeździe z Ingolstadt.