Remis Kaiserslautern, grali Polacy

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC Kaiserslautern zremisował przed własną publicznością z FSV Frankfurt 1:1 (0:1) w meczu 15. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy grali Mateusz Klich oraz Kacper Przybyłko.

Kibice zgromadzeni na Fritz-Walter-Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 34. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas gracz gości, Felipe Pires, a asystował mu Shawn Maurice Barry.

Gospodarze zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Bramkę dającą jeden punkt ekipie "Czerwonych Diabłów" zdobył Florian Ballas, który wpakował piłkę do własnej siatki.

Warto odnotować, że obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. Kwadrans przed końcem spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Markus Karl. Sześć minut po wykluczeniu obrońcy Kaiserslautern taki sam los spotkał Ehsana Hajsafiego z FSV.

W barwach miejscowych Mateusz Klich grał przez godzinę, z kolei Kacper Przybyłko opuścił murawę w 79. minucie.

Kaiserslautern zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję w tabeli. Podopieczni Konrada Funfstucka mają na swoim koncie 19 punktów. Tyle samo "oczek" zanotowała do tej pory drużyna prowadzona przez Tomasa Orala. Zespół z Frankfurtu znajduje się obecnie na jedenastej pozycji.