Remis Kaiserslautern, grali Polacy

Kaiserslautern zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Unionem Berlin w pierwszej po przerwie zimowej kolejce drugiej ligi niemieckiej. W drużynie gospodarzy wystąpiło dwóch Polaków. Do 60. minuty spotkania na boisku przebywał Kacper Przybyłko, a kwadrans później zmieniony został Mateusz Klich.

W pierwszej połowie gole dla "Die roten Teufel" zdobyli Ruben Jenssen i Marcel Gaus. Kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry bramkę dla gości strzelił Fabian Schoenheim, a w 86. minucie spotkania wynik na 2:2 ustalił Shou Wood.

W innym piątkowym meczu VfL Bochum wygrało u siebie 2:0 z Freiburgiem. Gole dla "Die Unabsteigbaren" zdobyli Marco Terrazzino i Tim Hoogland. Dawid Niepsuj i Piotr Ćwieląg znaleźli się poza kadrą gospodarzy.

Swój mecz wygrało również Sandhausen, które mierzyło się z Paderborn. W zespole z Hardtwaldstadion nie zagrał Jakub Kosecki.