Remis lidera, wygrane Chelsea, Bournemouth i Evertonu

We wtorkowym meczu 28. kolejki angielskiej Premier League AFC Bournemouth Artura Boruca pokonał 2:0 jego były klub - Southampton FC. Dzięki tej wygranej beniaminek powiększył przewagę nad strefą spadkową.

Polski bramkarz, który jest pewnym punktem swojej ekipy, rozegrał cały mecz, ale już w 80. minucie mógł odetchnąć z ulgą, bowiem właśnie wtedy Afobe ustalił wynik spotkania.

Leicester City Marcina Wasilewskiego podzielił się punktami z West Bromwich Albion remisując 2:2. Polski obrońca obejrzał cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych.

W innym pojedynku Chelsea FC wygrała na wyjeździe 2:1 z Norwich City. Kanarki mogły odwrócić losy tego starcia, ale Thibaut Courtois zanotował kilka udanych interwencji.

Podopieczni Guusa Hiddinka na prowadzenie wyszli już w 1. minucie meczu, a to za sprawą Kenedy'ego, który oddał precyzyjny strzał tuż sprzed linii pola karnego. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części gry drugiego gola dołożył Diego Costa.