Remis na El Madrigal. Messi ratuje Barcelonę, zdobywając piękną bramkę z rzutu wolnego [VIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
Villarreal CF zremisowało z FC Barceloną 1:1 na El Madrigal w siedemnastej kolejce La Liga.

W pierwszej połowie lekką przewagę mieli zawodnicy Luisa Enrique, ale nie umieli udokumentować tego strzeleniem choćby jednego gola.

Na prowadzenie mogli wyjść już w ósmej minucie, ale kapitalną okazję zmarnował Neymar, który nie potrafił wygrać pojedynku sam na sam z bramkarzem rywali.

W odpowiedzi dwie sytuacje mieli gospodarze. Najpierw nieznacznie nad poprzeczką uderzał Jonathan Dos Santos, a za moment groźne podanie Pato do wspomnianego Dos Santosa zablokował Lucas Digne.

Kilkanaście minut później bliski zdobycia bramki był Neymar, który huknął zza pola karnego, lecz minimalnie chybił.

Pod koniec pierwszej odsłony dwie niezłe okazje miał jeszcze klub z Katalonii - uderzenie głową Messiego, strzał Suareza z 16 metra - świetnie jednak interweniował golkiper "Żółtej Łodzi Podwodnej", Sergio Asenjo.

Po zmianie stron tymczasem to gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Gracze Villarreal w 50 minucie wyprowadzili fantastyczną kontrę, którą po płaskim podaniu Pato wykończył Nicola Sansone.

"Duma Katalonii" mogła wyrównać już trzy minuty później. Znowu jednak Neymar nie potrafił pokonać golkipera rywali, będąc w doskonałej sytuacji - uderzył wprost w bramkarza.

W 74 minucie gospodarzy przed utratą bramki po strzale Lionela Messiego uratował słupek. Za moment groźnie z ostrego kąta uderzał Luis Suarez.

W drugiej odsłonie doszło również do sporych kontrowersji, ponieważ dwukrotnie w polu karnym ręką zagrywał Bruno Soriano, lecz sędzia ani w jednej, ani w drugiej sytuacji nie podyktował rzutu karnego.

Podopieczni Luisa Enrique do samego końca walczyli o wyrównanie i ta sztuka udała im się w 90 minucie. Kapitalną bramkę zdobył Lionel Messi, który przymierzył w samo okienko z dwudziestu metrów z rzutu wolnego.

Po remisie Barcelona zajmuje trzecie miejsce w lidze i do prowadzącego Realu, który rozegrał jeden mecz mniej, traci w tej chwili pięć punktów. "Żółta Łódź Podwodna" jest natomiast na piątej pozycji i do klubu z Katalonii traci pięć "oczek".