Remis Napoli, Bologna lepsza od Atalanty

Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Bologna wygrała przed własną publicznością z Atalantą Bergamo 3:0 w spotkaniu 11. kolejki Serie A.

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 52 minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Emanuele Giaccherini. Chwilę później po podaniu Adama Masiny podwyższył Mattia Destro. Rezultat meczu ustalił Franco Brienza, któremu asystował Saphir Taider.

Dzięki trzeciej wygranej w tym sezonie, Bologna zbliżyła się do drużyn niezagrożonych spadkiem i aktualnie zajmuje 18 miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Roberto Donadoniego maja na swoim koncie dziewięć punktów, z kolei piłkarze Atalanty wywalczyli do tej pory 17 "oczek" i znajdują się na siódmej pozycji.

W innym spotkaniu 11 kolejki SSC Napoli bezbramkowo zremisowało z FC Genoą. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz Carpi FC 1909 z Hellas Werona. W drużynie beniaminka Serie A zagrał Kamil Wilczek, który na boisku pojawił się w 75 minucie gry. Natomiast Paweł Wszołek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych "Gialloblu".