Remis Osasuny z Valencią. 6 goli na Estadio El Sadar

Ostatnia aktualizacja: 09/01/17 22:43, Komentarzy: 2

0
2

Osasuna Pampeluna zremisowała u siebie z Valencia CF 3:3 (1:2) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio El Sadar goście objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry, kiedy to efektownym uderzeniem z woleja w polu karnym popisał się Munir.

Pięć minut później wyrównał strzałem z bliska Oriol Riera. Wychowanek Barcelony tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niefortunnie skierował głową piłkę do własnej bramki i do przerwy miejscowi przegrywali 1:2.

Siedemnaście minut po zmianie stron Roberto Torres kapitalnie przymierzył zza linii pola karnego i piłka wylądowała w samym okienku, dzięki czemu beniaminek ponownie odrobił straty.

Radość kibiców gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Jedenaście minut później Martin Montoya wykorzystał świetne zagranie Munira i płaskim strzałem z kilku metrów po raz trzeci wyprowadził "Nietoperzy" na prowadzenie.

Cztery minuty przed końcem Daniel Parejo zmarnował "jedenastkę" i to zemściło się w doliczonym czasie gry, kiedy to po kapitalnej indywidualnej akcji Carlos Clerc uratował zamykającej klasyfikację drużynie z Nawarry remis i punkt.

Sześciokrotni mistrzowie Hiszpanii umocnili się nieznacznie na siedemnastym miejscu w tabeli, ale mają tylko "oczko" przewagi nad otwierającym strefę spadkową Sportingiem Gijon.

* * * * * *
Osasuna Pampeluna - Valencia CF 3:3 (1:2)
Bramki: Riera 7, Torres 62, Clerc 90+2 - Munir 2, Riera 45-samobójcza, Montoya 73.