Remis Podbeskidzia z Koroną Kielce

asinfo
Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:1 (0:1) w piątkowym meczu 36. kolejki Ekstraklasy.

"Górale" po remisie mają na koncie 20. punktów i wydostali się na chwilę ze strefy spadkowej. Na chwilę, bowiem w sobotę zagra Górnik Łęczna z Górnikiem Zabrze. Obie te drużyny są za Podbeskidziem, ale mają tyle samo punktów co zespół z Bielska-Białej. Natomiast Korona jest dziewiąta z 26 "oczkami" na koncie.

****
Tak padły bramki:

0:1, Łukasz Sekulski 44.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie pogubiła się obrona Podbeskidzia. Pierwsze dwa uderzenia rywali obronił Zubas, ale przy dobitce Sekluskiego nie miał już żadnych szans.

1:1, Paweł Baranowski 90.
To była ostatnia akcja meczu. Piłka zagrana w okolice pola karnego, gdzie znalazł się środkowy obrońca gospodarzy, oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza Korony.

Zawodnik meczu: Emilijus Zubas.

Ciekawostka meczu: Od 81. minuty Korona grała z przewagą jednego zawodnika. Kilka minut później powinno być po meczu, kiedy będący sam na sam z bramkarzem Sierpina dograł jeszcze piłkę do Gabovsa. Piłkarz gości jednak zmarnował doskonałą sytuację trafiając w słupek.