Remis Rennes z Lyonem, cały mecz Grosickiego

Stade Rennes zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Olympique Lyon w ostatnim spotkaniu 30. kolejki ligi francuskiej. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Grosicki.

Goście wyszli na prowadzenie w 33. minucie gry. Maxwell Cornet przeprowadził rajd lewą stroną boiska i wyłożył piłkę Rachidowi Ghezzalowi, który trafił na pustą bramkę. Drugi gol dla gości padł dziesięć minut po zmianie stron. Jordan Ferri dośrodkował piłkę w pole karne, a Benoita Costila strzałem głową pokonał Alexandre Lacazette.

W 70. minucie gry, gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał z woleja oddał Fallou Diagne, a piłka wpadła do bramki między nogami Anthony'ego Lopesa. Wynik na 2:2 ustalił dwanaście minut później Jeremie Boga.

Po remisie, Lyon zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma jeden punkt przewagi nad Stade Rennes. Zdobycie mistrzostwa kraju zapewniło sobie dzisiaj PSG, które wygrało na wyjeździe 9:0 z Troyes.