Remis rywali Lecha w lidze

Igor Bulgarin/Shutterstock
FC Basel zremisowało na wyjeździe 2:2 z FC Zurich w spotkaniu jedenastej kolejki ligi szwajcarskiej. Gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Piłkarze z Bazylei do przerwy przegrywali 0:1. Na listę strzelców, dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry, wpisał się Mario Gavranović. Siedem minut po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania. Trafienie zaliczył Marc Janko. W 84. minucie spotkania było 2:1 dla FC Basel, po tym jak bramkarza rywali pokonał Albian Ajeti. W końcówce meczu wynik na 2:2 ustalił jednak Armando Sadiku, dla którego był to czwarty gol w bieżącym sezonie.

Po jedenastu kolejkach ligi szwajcarskiej liderem jest Basel, które ma na swoim koncie 28 punktów. O siedem mniej zgromadził Grasshopper Zurych. FC Zurych zajmuje ósmą pozycję w tabeli.

Zawodnicy Ursa Fischera rywalizują z Lechem Poznań w fazie grupowej Ligi Europy. Po dwóch kolejkach Basel ma na swoim koncie komplet punktów.