Remis Valencii ze Sportingiem Gijon na własnym stadionie

LevanteMedia/Shutterstock
Valencia CF zremisowała u siebie ze Sportingiem Gijon 1:1 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Mestalla gola dla przyjezdnych zdobył kwadrans po przerwie strzałem z bliska Chorwat Duje Cop. Sześć minut wcześniej rzut karny dla "Nietoperzy" zmarnował Daniel Parejo.

Sześciokrotni mistrzowie Hiszpanii zdołali jednak uniknąć kolejnej nieoczekiwanej porażki, a punkt uratował ekipie z portowego miasta uderzeniem głową Munir El Haddadi, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Portugalczyka Joao Cancelo.

Oba zespoły zremisowały po raz szósty w tym sezonie. "Nietoperze" pozostali na trzynastym miejscu w klasyfikacji, natomiast ekipa z Asturii jest wciąż przedostatnia w tabeli.