Remis Vive Kielce. Polski zespół z wielkimi szansami na półfinał LM

Dziurek/Shutterstock
Vive Tauron Kielce zremisowało 28:28 z SG Flensburg-Handewitt w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Pierwsza połowa to bardzo szybka i ofensywna gra obu drużyn, a także fantastycznie interweniujący bramkarze. Polacy na prowadzenie po raz pierwszy wyszli w 11 minucie i tę jednobramkową przewagę utrzymali do samego końca pierwszej odsłony - 14:13 dla Vive.

Druga połowa to już jednak zupełnie inna gra ekipy z Kielc, której zawodnicy razili przede wszystkim skutecznością pod bramką rywala. Na 18 minut przed końcem niemiecki zespół prowadził już 22:19.

Polscy szczypiorniści nie złożyli jednak broni i ambitnie walczyli do samego końca. Po paru minutach zmniejszyli straty do jednej bramki. Taki stan rzeczy utrzymywał się do samej końcówki spotkania - 28:27 dla rywali na dwie minuty przed końcem.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa gonili, gonili i w końcu doprowadzili do remisu. po 28. Takim też wynikiem zakończył się ten pojedynek. Mecz rewanżowy w środę.

SG Flensburg-Handewitt - Vive Tauron Kielce 28:28 (13:14)