Remis w derbach Londynu, porażka Liverpoolu

Mitch Gunn/Shutterstock
W najciekawszym meczu 12. kolejki Arsenal tylko zremisował 1:1 z Tottenhamem Hotspur w derbach północnego Londynu. Kanonierom nie udało się zmazać plamy po porażce 1:5 doznanej w pojedynku z Bayernem Monachium.

Natomiast Koguty są niepokonane w rozgrywkach Premier League od 8 sierpnia. Przed tygodniem ograły 3:1 Aston Villę, a wcześniej rozbiły różnicą aż czterech goli beniaminka z Bournemouth.

Pierwszego gola w tym starciu zdobył w 32. minucie najlepszy strzelec Kogutów - Harry Kane, którego obsłużył Danny Rose. Do remisu doprowadził rezerwowy Arsenalu, Kieran Gibbs, który w 77. minucie dobiegł do dośrodkowania Mesuta Ozila i po uderzeniu z woleja skierował piłkę do bramki rywali.

W drugim spotkaniu Liverpool niespodziewanie przegrał 1:2 z Crystal Palace, chociaż do 82. minuty remisował 1:1. Jednakże główka Scotta Danna pozbawiła graczy Jurgena Kloppa marzeń o wygranej.