Remis w hitowym starciu eliminacji do MŚ 2018! Fatalny błąd Buffona przy bramce dla Hiszpanów [VIDEO]

photoplanet.am/Shutterstock
Hit eliminacji do mistrzostw świata w Rosji na remis. Włosi na własnym stadionie zremisowali z Hiszpanią 1:1.

W pierwszej odsłonie zdecydowaną przewagę mieli goście. Nie potrafili oni jednak zamienić stworzonych przez siebie sytuacji na bramki. Strzały Hiszpanów były albo blokowane przez włoskich defensorów - uderzenia Davida Sily, Diego Costy czy Gerarda Pique - albo lądowały w rękach Gianluigiego Buffona - próby Andersa Iniesty oraz Pique. Gospodarze natomiast nie potrafili wyjść z własnej połowy i ani razu nie zagrozili bramce Davida de Gei.

W drugiej części wynik spotkania otworzył Vitolo po podaniu Sergio Busquetsa. Przy golu poważny błąd popełnił Gianluigi Buffon. Hiszpan uciekł obrońcom "Squadra Azzurra", ale wydawało się, że to golkiper Juventusu pierwszy dopadnie do piłki. Ten jednak minął się z futbolówką i Vitolo mógł wpakować ją do pustej bramki.

W kolejnych minutach gospodarze próbowali przejąć inicjatywę w meczu i odmienić losy pojedynku, lecz byli bezradni. Sytuacja zmieniła się diametralnie w 82 minucie. Wówczas Włosi otrzymali rzut karny po faulu Sergio Ramosa na Ederze. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniele de Rossi.

Doświadczony pomocnik, który rozgrywał dzisiaj setny mecz w narodowych barwach, ustalił tym samym wynik spotkania.

Pierwsze miejsce w grupie G z sześcioma punktami zajmuje w tej chwili Albania, która pokonała Liechtenstein 2:0. Dalej z czterema oczkami są Hiszpanie oraz Włosi. W trzecim meczu tej grupy Izrael pokonał na wyjeździe Macedonię 2:1.